Vztahy jako zrcadla naší duše

„Je těžké chtít, aby ti fungoval vztah s někým, když nemáš dobrý vztah sám se sebou.“

—  Joe Hill


Vztahy jako zrcadla naší duše?

 

Co to vlastně je to zrcadlo, ta projekce co o ni pořád všichni mluví? Co si pod tím představit? Jak to souvisí se vztahy?

Mám za to, že dobré vztahy jsou základ spokojeného života, velmi ovlivňují jeho kvalitu a zároveň mají obrovskou schopnost nás posouvat dopředu ve všech směrech. A tím myslím, nejenom partnerské vtahy, ale i vztahy v blízkém okolí – rodiče, děti, kolegové v práci, kamarádi …

Ti všichni, jsou našim velkým zrcadlem, takovým projekčním plátnem, a to, co nám ukazují, co nám zrcadlí, máme my v sobě, jinak bychom se s tím nesetkali.

Protože na ostatních vždycky snáze vidíme chyby, nedostatky a slabosti, ale před těmi svými raději zavíráme oči.

Je to tak jednoduché a přitom pro mnohé tak složité to prokouknout.

 

JAK SE DO LESA VOLÁ, TAK SE Z LESA OZÝVÁ 

„Všechno, co nás dráždí na jiných, může vést k pochopení sebe sama.”

—  Carl Gustav Jung

Zrcadlení je nejlepší způsob sebepoznání. Ukazuje to na nějaké naše vnitřní nezpracované téma. Náš stín. To, co nás rozčiluje a vadí nám na druhém, se obvykle dotýká něčeho v nás. Štve nás vlastně něco na nás samotných a ten druhý člověk nám pouze nastavuje zrcadlo. Většinou tyto situace vnímáme jako utrpení, ale jsou to skvělé příležitosti na cestě k sobě a k vnitřní vyrovnanosti.

První věc, a zároveň první krok který bychom měli udělat je to, si tyto věci uvědomit a přiznat. A to není pro mnohé snadný úkol. To ale neznamená, že se musíme snažit hned vše vyřešit. V první fázi je přijměme. Berme je tak, jak jsou. Vidíme na vzorce svého jednání a máme možnost je měnit. Postupujeme z nevědomé úrovně do vědomé. Často samotné uvědomění si tématu spustí jakýsi samoléčící proces.

Každý z nás se určitě několikrát v životě dostal do situace, kdy měl pocit, že se mu všechno opakuje. Třeba jiní lidé, jiné situace, ale kořen byl pořád stejný. A určitě si několikrát položil otázku – „proč?”

Protože jsme nepochopili …

Nepochopili jsme, a když nepochopíme, nemůžeme to změnit a tím pádem se budeme točit v kruhu a dostávat pořád podobné lekce.

Není jediný člověk se kterým se sblížíme, aniž by nám něco neukázal. Pokaždé když někoho soudíme, hodnotíme, či kritizujeme, odhalíme jen NEZAHOJENOU a neodkrytou část nás samotných.

Musíš si uvědomit, že se uvidíš všude kam půjdeš. Jde o pochopení, že svět je tvým zrcadlem. Musíš si být vědom svého odrazu ve tvých vztazích a naučit se s ním pracovat ve svůj prospěch. Využij tyto odrazy ke svému sebepoznání a růstu. Vztahy jsou odrazem našeho vztahu sama k sobě.

 

 

„Dokud nezměníme stav své mysli, budeme znovu a znovu vytvářet v podstatě stejný svět, se stejnými démony a stejně šílený.”

– Eckhart Tolle

 

 

JAK TO ZMĚNIT?

Pozorujme se, pozorujme sebe sama v situacích, kdy nás něco štve, jak reagujeme? Jak se chováme? Jaké máme emoce?

 

Většinou i reakce našeho těla nám napoví, naše tělo je velmi inteligentní a má silnou schopnost upozorňovat nás prostřednictvím pocitů. Jen my to často nedokážeme pozorovat. Například máte tendenci z něčeho utíkat, vyhýbat se určitým tématům, klopit oči? Kdy to je? S kým? Svírá se vám v nějakých situacích žaludek či hrdlo? Co se vás dotýká? V jakých je to situacích? Kdy už jste to zažili a cítili se podobně?

 

„Svět je dokonalé zrcadlo. Vrací každému člověku skutečný odraz jeho vlastních myšlenek. Ovládni svou mysl, jinak bude vládnout ona tobě.” 

– Buddha

 

Když budeme opravdu k sobě upřímní a autentičtí, můžeme dojít k velkým vnitřním objevům. Chce to trochu úsilí, ale určitě se to vyplatí.

 

… pokud chceš změnit svět, společnost, druhé lidi, nebo cokoliv dalšího, tak jako první změň sám sebe.

 

Staň se TY tou změnou, kterou chceš vidět ve svém životě. Pokud změníš sebe, své chování, myšlení, postoje, podvědomé programy, tak se změní energie, kterou kolem sebe vyzařuješ a to se projeví změnou ve tvém životě, začneš k sobě přitahovat nové situace, lidi i příležitosti…

 

Jsi připraven to změnit? Přestaň se vymlouvat na cokoli, co není pohodlné. Stačí se rozhodnout, protože změnu máš ve svých rukou, štěstí a spokojenost nám nemůže zajistit nikdo jiný než my sami.

 

Tak pojďme na to 🙂

 

Mějte krásné dny

Pavla

 

 

Jsem regresní terapeutka a průvodkyně do podvědomí k nalezení Vaší duše. Užívám si život tady a teď, jsem tvůrkyní svého vědomého života. Milovnice zvířátek, přírody a všech obyčejných krás, věčný snílek a optimista. Více o mně najdete zde