Regresní terapie

 

Život je jako kniha, kapitoly z minulosti už nezměníme, můžeme se z nich ale poučit a nabrat odvahu na otočení nové stránky, protože jen přítomností tvoříme svou budoucnost.

 

 

 

O regresní terapii 

Regresní terapie je terapeutická technika, která nás vrací do minulosti.

Je to vzpomínání, při němž si vybavujeme situace z blízké i dávné minulosti. Jejich úkolem je vybavit si určitou událost, která se stala v minulosti a má negativní vliv na náš současný život.

Takovou událost je nutné pochopitznovu vědomě prožít i jako potlačenou emoci, která ji doprovázela, nebo měla doprovázet

Tyto negativní vlivy se projevují jako různé psychosomatické, psychické i tělesné onemocnění a problémy, opakující se vzorce chování v reakci na určité životní situace či strachy a blokace v různých oblastech.  

Tato metoda je velice účinná a léčivá, protože pomůže zjistit a odhalit příčinu problémů ve vlastním podvědomí.

 

 

Co je možné regresní terapií řešit

  • Různá traumata, zážitky se kterými se Vám zatím nepodařilo vyrovnat (problematické dětství, ztráta blízké osoby, rozvod, domácí násilí, zneužívání ...)
  • Vztahové problémy (manipulace, nevěry, schopnost navázat vztah, problém vyrovnat se s rozchodem ...)
  • Pocity a emoce se kterými si nedokážete poradit (strachy, vztek, agresivita, lítost, plačtivost, nedostatek sebevědomí, stres, panické ataky, nejistota, apatie, přijetí sama sebe ...)
  • Bolesti a problémy bez zjevné fyzické příčiny (migrény-bolesti hlavy, poruchy spánku, astma, epilepsie, ekzémy, různé alergie, nemožnost otěhotnět …)
  • Ztráta energie, neurózy, únava, úzkost…
  • Různé pocity strachu (strach z výšek, lidí, pavouků, uzavřených prostor…)

 

co je základem úspěšné regresní terapie 

 

Předpokladem a základem je určitě důvěra, otevřenost a spolupráce. Je důležité odkrýt opravdu všechno, i to, do čeho se Vám nebude chtít, nebo to, co se Vám zdá nedůležité. 

Nejsem v pozici soudce, opravdu nemusíte mít obavu, že bych se na Vás dívala skrze prsty. Je nutné dostat ven i ty »nejhorší« myšlenky a emoce. Většinou, ty věci, u kterých Vás Vaše hlava zastaví, že tohle fakt ne, je to nejdůležitější a to hned ze dvou důvodů.

První je, že se chtějí dostat ven proto, aby byly uviděny, vyslyšeny, pochopeny a puštěny. Je to kousek z Vás, jste to Vy, tím, že to odmítnete, odmítáte sebe sama. A druhý důvod, že pocit a emoce, které Vám to způsobuje, jsou klíče k cestě sjednocení. Pramení většinou v dětství, může to být odpor, strach a další.

 

Jak pracuji s klienty

Po zarezervování termínu posílám klientovi dotazník s otázkami, které potřebuji znát (vztahy, zdraví, strachy, fobie, atd.) Zkrátí to čas před terapií a je ho více přímo na samotnou regresi. Po vyplnění mi ho klient v předstihu pošle zpět. 

Při setkání si spolu probereme otázky a odpovědi z dotazníku, časovou osu, případně další věci, které z rozhovoru vyplynou. Toto trvá přibližně hodinu.

Poté přejdeme k relaxačnímu cvičení, kde se pomocí uvolňovacích technik (POZOR! nejedná se o hypnotický stav, ale pouze stav hluboké relaxace, tzv. ALFA STAV) úplně ponoříte do situace a do regrese samotné. Budete mi sdělovat všechno, co uvidíte a ucítíte, někdy stačí i pocit (mám pocit, jako bych byla v nějaké místosti, atd...). Ale vždy to první, co Vás napadne. Není žádoucí nad tím, co vidíte, nebo cítíte nijak přemýšlet a analyzovat to. Postupně budeme procházet jednotlivá traumata z dětství i hluboké minulosti odblokovávat je, čistit.

Pokud příjde nějaká emoce je naprosto důležité ji prožít naplno, dostat ji ven, tato část je nevyhnutelná pro úspěšné uzdravení. V případě, že se Vám bude chtít plakat, plačte, když budete mít vztek, tak klidně křičte, prostě všechny emoce dostaňte ven. Nemusíte se stydět, ani se obviňovat, je to přirozené.  

  Čím více se do terapie vžijete, nebudete se stydět mi říci co vidíte nebo cítíte, prožijete každou chvíli naplno, tím rychleji se budete problému, se kterým jste přišli, zbavovat.

Samotná regrese trvá od 1 do 2h. Většinou 1,5h.

Strach, nebo obavu z toho, že zůstanete někde v minulosti vypusťte z hlavy.
Při této metodě to není technicky možné.

 

Při terapii pracujeme s Vašim vnitřním světem, používám metodu léčení 

Vnitřního muže, ženy a dítěte, Léčení dělohy a rodové linie, scelování a integrace, které jsou naprosto přínosné k pochopení Vaší současné situace.

Při každé terapii pracujeme s Vašim podvědomím, tam jsou uloženy veškeré odpovědi.

 

 

Kolik regresní terapie stojí a jak se na ni objednat?

Celkový čas, který spolu strávíme je cca 3-4h a cením si ho na 

3 200kč. 

I když překročíme čas, cena zůstává stéjná.

 

Pro objednání na terapii nebo pokud máte jakkoukoliv otázku, použijte níže objednávkový formulář, případně využijte e-mail, nebo sms. 

Jméno a příjmení*
Váš e-mail*
Telefon
Vaše zpráva*